Вибори на окупованому Донбасі: яку умову назвали в Єврокомісії

Спецрадник глави Єврокомісії назвав контроль над кордоном умовою виборів на Донбасі

Перш ніж на окупованому Донбасі відбудуться вибори, Україна повинна отримати контроль повний над кордоном. Це основна вимога для того, аби вони взагалі відбулись. Об этом сообщает telegrafua.in.ua со ссылкой на СМИ.

Формула Штайнмаєра – питання послідовності, а не капітуляція. Так вважає спеціальний радник голови Єврокомісії з питань України Ельмар Брок, пише DW.

Це цікаво: "Пташки Шредера": хто такий Штайнмаєр і що відомо про його зв’язки з Росією

За його словами, в її реалізації важливе те, що коли відбувається. Україні треба бути уважною, "щоб певні умови були виконані".

Наприклад, щоб могли голосувати українці, які втекли з Донбасу. Ясно, що там мають бути вільні ЗМІ. Щоб ОБСЄ могла належним чином контролювати вибори. Що виборчі комісії укомплектовані як слід,
– зазначив Брок.

Дипломат також наголосив, що Україна має отримати контроль над українсько-російським кордоном.

"Перед тим, як відбудуться ці вільні вибори, Україна повинна мати контроль над кордоном. Я вбачаю в контролі над кордоном умову для проведення виборів", – сказав він.

Вибори на Донбасі – наскільки це можливо? Україна погодилася на так звану формулу Штайнмаєра з врегулювання конфлікту на Донбасі. Відповідно до формули, тимчасовий закон про особливий статус Донбасу починає діяти після того, як в ОРДЛО відбудуться місцеві вибори. Вони повинні відбутись згідно з Конституцією та законодавством України. Ключове значення тут має і публікація звіту ОБСЄ про те, що вибори відбулися за стандартами ОБСЄ та міжнародними стандартами демократичних виборів.

У найбільших містах України вже відбулися низка акцій протесту проти імплементації в Україні формули Штайнмаєра. Учасники акції закликають протистояти капітуляції та не здавати національних інтересів України.

Знайте більше: Чи готова нова ЦВК провести вибори на окупованому Донбасі – відповідь Діденка

Президент Володимир Зеленський наголошує – це не капітуляція. Він пояснив українцям, що ніяких виборів на Донбасі не може бути, якщо "там будуть будь-які війська". За словами Зеленського, завдяки тому, що Україна погодилася на формулу Штайнмаєра, зникли останні перепони до проведення саміту в нормандському форматі. Всі новини про формулу Штайнмаєра – шукайте за посиланням.


Джерело статті: “http://24tv.ua/vibori_na_okupovanomu_donbasi_yaku_umovu_nazvali_v_yevrokomisiyi_n1214988”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя